Blog - Edyta Pazura | MaybeBaby

Ekstra Szkolna Stołówka
(06.11.2018)

Szkoły mają nowe stołówki!

Wyremontowane, jasne i kolorowe – takie stołówki czekały na uczniów po wakacyjnej przerwie w szkołach, które zwyciężyły w 2. edycji programu społeczno-edukacyjnego „Extra Szkolna Stołówka” marki Delma. Nagrodę główną, czyli remont stołówki o wartości 30 tysięcy złotych, otrzymało 5 szkół. Kolejne 50 wygrało warsztaty mądrego gospodarowania żywnością przeprowadzane przez Banki Żywności.

364 szkoły z całej Polski wzięły udział w 2. edycji programu społeczno-edukacyjnego „Extra Szkolna Stołówka”. Pięć z nich wygrało remonty szkolnych stołówek - to nagroda główna, o którą rywalizowały szkoły. Ich uczniowie od września korzystają z odnowionych i funkcjonalnych extra szkolnych stołówek. Oto zwycięzcy:

1. KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W SZCZECINIE

2. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ WE WROCKACH

3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MJR. HENRYKA DOBRZAŃSKIEGO PSEUD. HUBAL W BISKUPCU

4. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W MIŁORADZU

5. SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA W KOBYLANCE

Cztery z nich to placówki, które uzyskały największą liczbę głosów. Zgodnie z regulaminem konkursu, piątą szkołę wybrało jury. Komisja Programowa, biorąc pod uwagę szczególne potrzeby szkoły oraz wyjątkowe zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców w programie „Extra Szkolna Stołówka”, przyznała nagrodę Szkole Podstawowej Specjalnej w Kobylance. W kolejnych 50 placówkach z rankingu eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzili warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. Te szkoły oraz 50 następnych zostały także nagrodzone zestawem akcesoriów dekoracyjnych do stołówki.

Oto filmowe podsumowanie 2. edycji programu „Extra Szkolna Stołówka”:

https://www.youtube.com/watch?v=-EYeqfRA_fo

O programie 

Program „Extra Szkolna Stołówka” został zainicjowany przez markę Delma, a jego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Celem programu jest poprawa warunków, w jakich dzieci spożywają posiłki w szkole, oraz edukacja dotycząca kształtowania u najmłodszych właściwych nawyków żywieniowych i niemarnowania jedzenia.

W programie mogła wziąć udział każda szkoła podstawowa, która zarejestrowała się na stronie ww.extrastolowki.pl w okresie od 1 marca 2018 r. do 17 czerwca 2018 r. Do zgłoszenia należało dodać aktualne zdjęcie szkolnej stołówki wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego to właśnie w tej placówce powinna zostać ona wyremontowana. W czasie przewidzianym regulaminem każdy mógł oddać głos na wybraną szkołę, a na stronie internetowej programu pojawiły się również zadania, za które szkoła mogła zdobyć dodatkowe punkty.

Regulamin programu znajduje się na www.extrastolowki.pl

Inicjator programu – Delma

Partner społeczny – Federacja Polskich Banków Żywności